Срибнокильская,1 03115 Киев
(098) 972-42-14
Якісне кріплення для якісного життя
Ми в соц.мережах:f In
0  Сподобалось

Шайба за визначенням - дрібний елемент кріплення, який використовується навколо стрижня чи технічного отвору. Незалежно від різновиду шайб, вони мають приблизно однакову функцію - створювати більш щільне прилягання однієї металічної запчастини до іншої, роблячи усю конструкцію майже монолітною.

Шайби кріплення, як і інші різновиди цих виробів, мусять мати практично ідеально гладку поверхню. Це робиться для того, щоб запобігти корозії та одночасно зробити кріплення ще більш міцним.

В залежності від функціональності шайби метричні та інші можуть бути вкриті шаром машинної оливи, а можуть встановлюватися і “на суху”. Втім, це насамперед залежить від металу, з якого була виконана сама шайба.

Розміри шайб стандартизовані, для різних потреб є дюймова та міліметрова сітка. Розрізняють вироби з маркуванням за внутрішнім та загальним діаметром (частина шайб встановлюється безпосередньо за вказаним діаметром отвору чи заглиблення, інша частина - з певним “припуском”).

Види шайб

Насамперед, усі метизні вироби для кріплення сортують за приналежністю. Відповідно, їх можна розділити на такі види:

  • шайба стандартна плоска. Звичайний округлий шматок металу з отвором, відповідного діаметру;
  • шайба Гровера, або ж просто гровер. Застосовується у гвинтових кріпленнях, тому мусить мати конструкцію, яка зможе надійно тримати конструкцію без виверту. Зовнішній вигляд: вигнуте кільце з товстого дроту з різноманітним торцевим профілем, але обов’язково розрізане так, щоб один кінець був трішки вищим. Гровер тримається у конструкції саме завдяки силі протидії стисненню;
  • шайба стопірна з лапками. Так званий “баранець”, який можна дуже швидко накинути завдяки власним пальцям;
  • шайба конічна. Подібна до плоскої, однак зазвичай дещо товща і має скісний торець, який зроблений у відповідності до використовуваних отворів;
  • шайби, які інсталюють до упору та інші.

За радянськими стандартами (які фактично не змінилися, адже стандартизація основних кріплень була зроблена ще в минулому столітті), шайби метричні та інші виробляються з підвищенням товщини чи діаметру на міліметр. Матеріали для їх виробництва є найрізноманітніші - силікон, технічна гума, пластик й склопластик, кольорові сплави, але найпрактичніший з них - інструментальна сталь певних маркувань.

Де можна вигідно купити шайби для кріплення

Шайби потрібні при збірці фактично будь-якого складного механізму. Шурупи, гайки, болти - все це потрібно щільно підганяти. З часом тонкі платівки шайб псуються, тож кріплення стає менш надійним. Щоб цього не сталося - робіть завчасну перевірку усіх кріплень, а купити нові метизи можна у магазині будівних та дрібних металевих виробів Profifix. Тут є все для будівництва і виробництва будь-яких масштабів. Наша метизна продукція сертифікована, надійна і має покращений захист від усіх видів корозії та часового старіння.